PLASTURKO MAKİNE - #Çuval Üretimi

PLASTURKO MAKİNE - #Çuval Üretimi
PLASTURKO MAKİNE - #Çuval Üretimi
      Anket

 Bizden nasıl haberdar oldunuz?

1.İnternet(65%)
2.Dergi ve gazete ilanları(1%)
3.Çalışan makinemizi gördünüz(14%)
4.Tavsiye(20%)892 Oy Kullanıldı.
PLASTURKO MAKİNE - #Çuval Üretimi
      E-Mail List Üyeliği
İsim
E-mail
                             

 
 
 
 

 


 

 

 
Yüksek Hızlı ve Yüksek Kapasiteli Yassı İplik Üretim Hattı (Avrupa Standardı)
 
 

 

 

 
 
 
 
1. T Kafalı Ekstrüder
2. Sulu Soğutma
3. Film Kesici
4. Tutucu
5. Şerit Taşıma Hattı
6. Sıcak Hava Fırını
7. Tavlama
8. Dozajlamalı Yükleme ve Karıştırma
9. Otomatik filtre değiştirici
10. Film Tutucu
11. Fibrilasyon
12. Ek Gerici
   

 
Yassı iplik üretim hattı, mikro işlemci, frekans değiştirilicili kontroller ve tam dijital veri paylaşımı sağlayan dünyaca ünlü gelişmiş teknolojilerle donatılmıştır.
Ana parçaların yapımında en kaliteli ürünler kullanılmıştır.
Büyük L/D oranlı, kaliteli ve özel ısıl işlem görmüş çelikten üretilmiş yeni tip vida kovan tasarımı mükemmel plastikleme ve karışım, enerji tasarrufu sağlar.
Filtrelemede gelişmiş membran otomatik filtre değiştirme sistemi uygulanmıştır.
Fırınlama bordu olarak dünyada en son teknoloji olarak kullanılan sıcak kurutma fırını hatta adapte edilmiştir. Sürtünmesiz tahrikli, sabit germe ile düzgün sarım yapan sarma makinesine sahiptir.
Üretim hattımız yüksek hızlı, yüksek performanslı, verimli, düşük enerji tüketimi ile en kaliteli ürünü elde etmenizi sağlar.
Resimlerinde de görüldüğü gibi hattın kompak yapısı etkin kontrol, emniyetli ve düzgün çalışma, yüksek ürün verimliliği sağlar.
PP, HDPE gibi termo plastiklerden yassı iplik üretimi için özel tasarlanmış bir üründür.
 
 
1.T Kafalı Ekstrüder:
 
Ekstrüder ileri teknolojisi ile optimum plastikleme, homojen karışım ve T kafaya etkin besleme sağlar.
T kafa bilgisayar ortamında etkin akış ve genişlik boyunca minimum kalibrasyon hatası yapacak şekilde tasarlanmıştır.
Oluklu kovan beslemesi, soğuk çalışma koruması, mikro işlemci tabanlı PID kontrolü, erimiş karışım sıcaklık ve basınç göstergeleri ve pnömatik hareket kontrolü ile eşsiz bir üretim hattıdır.
 

 
 
 
2. Sulu Soğutma:
Minimum türbülans, etkin sıcaklık kontrolü sağlayan, kuru film garanti eden emme tertibatı ile özel hazne tasarımına sahiptir.
 
 
 
3.Film Kesici
Bıçak bölümü ayrı olarak monte edilmiş film kesici, titreşimsiz olarak kesme ve etkin bıçak kullanımı sağlar.
Otomatik filtre değiştiricili, elle ayarlanabilir üç parçalı kesme uygulanmıştır.
Kesme ünitesi hattı yavaşlatmadan çalışır.  
 
 
 
4. Susuzlaştırma
Müşterilerimize hammadde maliyetinin artmasında çözüm sunar. Yüksek köprü tipi yapısı vardır. Buna ek olarak 4 adet su tutucu özel tasarım boru ile donatılmıştır. 3 plastik ve 1 çelik silindir sayesinde film üzerinde kesinlikle toz kalmaz.

 

 

5.Tutucu
 
Kaymayı önleyen, etkin gergi saylayan özel yüzeyli silindirler kullanılmıştır.
 
6.Çekici
Çekici ünitesi, ilk çalıştırma ve filmin kopması esnasında yardımcı olması için tasarlanmıştır. Etkin emme sağlayan aspirasyon sistemi, besleme boruları ve atık toplama kutusundan oluşmaktadır.
 
7.Tavlama
Birbirinden bağımsız çalışan 5 bölümden oluşur. Her biri istenildiği gibi normal, sıcak ve soğuk olarak ayarlanabilir. Yağ ısıtmalı olan bölümler gergin filmdeki büzülmelerden oluşan kalıntıları kontrol etmeyi sağlar. Su soğutmalı bölümler sarıcıya giden şeritlerin sabit ve normal ısıda olasını sağlar.
8.Otomatik Filtre Değiştiricisi
Otomatik filtre değiştiricisi öncesi ve sonrasındaki basınç değerini gösterir. İlk ikaz ve durdurma basıncı değeri istenildiği gibi ayarlanabilir.
10 m uzunluğunda membran tipi filtre kullanılmıştır. Filtre gözeneklerinin arttırılması ya da azaltılması ile su akış hızı ayarlanabilir ve sabitlenebilir.

 

 

9. Fibrilasyon
Fibrilasyon ünitesi gergin şeritleri sarmak için sıcak hava fırını ve tavlamanın arasına yerleştirilmiştir.
Fibrilasyon silindirleri istenilen sarma yapısını için seçilebilen değiştirilebilir silindirlerden ayrı olarak çalışır ve tahriklenir. Modüler yapısı sayesinde fibrilasyonlu ve fibrilasyonsuz üretim için birlikte kullanılabilir.
 
10.Ek Gerici
Ek germe ünitesi az pürüzlü yada düşük sürtünmeli ürünler için tavsiye edilir. Birbirlerinden bağımsız çalışan 3 ısıtıcılı bölüm ve sıcak yağ çevrim tertibatından oluşmaktadır.
 
11.Sıcak Hava Fırını
Birbirinden bağımsız çalışan fanlara sahip üst ve alt kısımlardan oluşan sıcak hava fırını ve hız kontrol mekanizması sayesinde üretilen şeritlerin kalitesini doğrudan etkileyen şeritlerin yapısal ısıları ve ısıtma yüzeylerinin ısıları hassas olarak kontrol altında tutulur.  Hızlı ve kaliteli şerit üretimi için kesinlikle tavsiye edilir.
 
Merkezi bilgisayar kontrol sistemi sayesinde bütün güç üniteleri, hızları, sıcaklıkları çok hassas bir şekilde ayarlanabilir.
Aynı zamanda alarm ayarları ve eriyik basıncı ve sıcaklığı gibi özel üretim komutları bilgisayar sistemi tarafından kontrol edilip, geçmiş değerler hafızasından istenildiğinde liste ya da grafiklerle görülebilir.
 
12. Bilgisayar Otomatik Kontrolü-Dokunmatik Ekran
Kolay ve basit kullanımı olan dokunmatik ekranlı ara yüzü ile bütün hattı kontrol eden en son teknoloji PLC kontrol edilir. Bilgisayar sistemi yetkisiz kişilerin müdahalesini önlemek maksadıyla bütün girilen değerleri kayıt altına alır.
Ara yüz %100 Türkçe olarak sunulacaktır.
 
 
13. İnvertör
 
 
 
14. Yükleme, Dozajlama ve Karıştırıcı
 
 
 
Dozajlayıcı ve karıştırıcı ünitesi beş ayrı maddeyi istenilen oranlarda karıştırıp ekstrüzyon vidasına yükler. Her bir dozajlamanın yüklemesi bağımsız olarak çalışır.
 
15. Hava Kompresörü
 
 
 
16. Yüksek Hızlı Sarıcılar- Tek Milli Sarıcı
 
Elektronik kontrollü yüksek hızlı sarıcı, basit mekanizması ve düşük enerji tüketimi ile hatasız ve hassas çalışır. Sağlam yapısı yer tasarrufu sağlayan her biri 4 sarıcı kafalı 12 makaralı sistem için uygundur. Çalıştırması ve bakımı çok kolaydır. Kullanılan malzemelerin kalitesi ve geliştirilmiş çapraz sarma sistemi ile en iyi seçenektir.
 
Hız Kontrolü
3 fazlı frekans değiştirici
Gergi Ayarı
Yayalı rekorla
Şerit Kalınlığı
1.7-4,0* mm
Travers Uzunluğu
250 mm
Bobin Özellikleri
İç Çapı
38 mm
Dış Çapı
40 mm
Uzunluğu
230 mm
Kapasite
Sarma Hızı
280-400 m/dk
Maks. Paket Çapı
280 mm
Elektriksel Donanım
Sarıcı Motoru Her Bir Makara İçin
180w
Gerekli Alan (UxGxY)
1650 mmx840 mmx1950 mm
*Müşteri istekleri doğrultusunda tasarlanabilir.

 

 


 

 

 
 
PP ya da PE yassı ipliklerden dairesel dokuma üretmek için tasarlanmıştır. Altılı mekik dairesel dokuma tezgâhı ile her boyut ve özellikte torba çuval dokuması yapabilir.
Tasarımı bize ait olan makinemiz için birçok ülkeden patent alınmıştır.
En son model altılı mekik dairesel dokuma tezgâhımız patenti ile 51. Eureka ‘da Dünya İcat Altın Madalyası ile bizi gururlandırmaktadır. Yüksek hızı, düşük enerji tüketimi, düzgün çalışması, düşük ses seviyesi, sağlam yapısı, geliştirilmiş tasarımı, dayanıklılığı, kolay kullanımı ve bakımı, yüksek kapasitesi ile mükemmel bir performansa sahiptir.

Yüksek hassaslıktaki atkı ve çözgü kontrol sistemi ile düzgün dokulu ürünler elde edilir. Değişik kalitede hatta %100 geri dönüşüm hammaddesinden üretilmiş yassı ipliklerle dokuma yapabilir.

 

 

 


 
 
 

 
Bu makinemiz birçok patentiyle ödüllendirilmiştir. No: 99201634.7, 99247820.0.
 
Pahalı kaplama filmleri yerine yaygın PE katkılı PP kullanarak büyük avantaj sağlar. Örgü torba, kağıt torba, BOPP film ya da örgü filmlerini lamine etmek için özgün yapıştırma tekniği ile eriyik plastikleri kullanır.
 
Sonuç olarak, maliyetleri düşürerek kompozit torba üretiminde büyük avantaj sağlar. Sıcaklıklar otomatik olarak kontrol edilir. Tek ya da çift taraflı, çift kafalı ve genişliğe göre laminasyon kalınlığını ayarlamak için hız ayarlayıcına sahiptir.

 

 

 


 
 
 
Dokuma otomatik olarak ısı ile sabit aralıklarla kesilir ve dikilir. İş gücünden tasarruf sağlar. Torbaların uzunluklarını hassas olarak ayarlamayı sağlayan servo motorla tahriklenmiştir.
Isı ile kesme yapıldığından dolayı yapıştırmaya gerek duymaz. Dokuma bittiğinde otomatik olarak durur. Manüel ve otomatik olarak çalışır. Pnömatik tahrikli mal alımı kolayca kontrol edilir.
 
 
 
(PTDB-100)
 
 
 
Üretim hattından çıkan PP çuvalların balyalar halinde paketlenmesi için kullanılmaktadır.
 
 

 


 

 
 
 
 
Daha önceden kullanılmış ve temizlenmiş çuval vb. malzemelerin tekrar granül olarak kullanılabilmesi için kullanılmaktadır. Vida ve kovan metali olarak nitrklenmiş 38CrMoAlA kullanılmıştır.

ÜRETİM TESİSİ ÖZELLİKLERİ:
1.    Beton zemin,
2.    3 ve daha fazla yükseklik,
3.    En az 10m genişlik,
4.    Depolama için 1000m2, makineler için 2000m2alan gerekmektedir.
ÇEVRE KORUMA:
1.    Tesisin hiçbir atığı yoktur. Üretimde kullanılan bütün hammaddeler geri dönüşüm yapılabilir.
2.    Ses Düzeyi 75db ‘den düşüktür.
 
TESİSİN KURULUMU:
1.    Tesisin kurulumu makinelerin tesliminden itibaren 2 ay içinde tamamlanacaktır.
2.    Tesisin kurulumu için üretici firmadan 4-5 teknisyen, firmamız tarafından 2 mühendis görevlendirilecektir. Bu personelin güvenliği ile ilgili konular alıcıya aittir.  
     Etiketler
Görüntülenme Sayısı 7294 Son Güncelleme:

PLASTURKO MAKİNE - #Çuval Üretimi
PLASTURKO MAKİNE - #Çuval Üretimi
      T.C.M.B Kurları
 USD 2.9239 2.9292
 EURO 2.5377 2.5545
Güncelleme 11.02.2016 10:50:08
PLASTURKO MAKİNE - #Çuval Üretimi
  4Bizden Haberler
 
EasyWeb Paket-1,Easyweb Ürün Ailesi, v7.0
Aktif Ziyaretçi 3 Bugün Tekil Bugün Çoğul Toplam Tekil 28458 Toplam Çoğul 172723 Ip 54.146.194.42